Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Pościg ulicami miasta

policja

We wtorek, w Radomiu miał miejsce pościg za kierującym, który na widok policjantów sprawdzających trzeźwość wystraszył się, zawrócił i zaczął uciekać.

We wtorek, 9 maja 2023 roku,  około godziny 9.00 policjanci radomskiej drogówki prowadzili kontrolę statyczną pod kątem sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących poruszających się jedną z dróg krajowych w Radomiu. W pewnym momencie kierujący skodą na widok policjantów gwałtownie zahamował, zawrócił i odjechał w przeciwnym kierunku. Policjanci od razu pojechali za pojazdem i na ulicy Wolanowskiej dokonali zatrzymania uciekiniera.

Pościg ze strzałami na S7 koło Grójca [+VIDEO]

Jak się okazało za kierownicą siedział 23-latek, mieszkaniec pow. radomskiego. Powód jego ucieczki po chwili wyszedł na jaw. Policjanci wyczuli od meżczyzny silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie 23-latka.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara grzywny, do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów, a także świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5000 zł na Fundusz Sprawiedliwości.

Źródło: Policja mazowiecka