Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Potrącił kobietę na pasach. Uciekł z miejsca zdarzenia

policja

25-letni obywatel Ukrainy potrącił kobietę na pasach, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Wczoraj (8.08) około godz. 11 dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na ulicy 1905-roku w Radomiu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż mężczyzna, kierujący volkswagenem wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania innego pojazdu znajdującego się na prawym pasie ruchu, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych w wyniku czego nie zauważył kobiety, która znajdowała się na środku oznakowanego przejścia i ją potrącił, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci, po wstępnych ustaleniach i uzyskaniu niezbędnych informacji natychmiast poinformowali dyżurnego o ucieczce sprawcy. Do poszukiwań kierowcy volkswagena skierowane zostały patrole radomskiej drogówki. Dzięki informacji pozyskanej od świadków policjanci znaleźli mężczyznę w miejscu zamieszkania. 25-latek twierdził, że wrócił na miejsce zdarzenia, jednak już nikogo tam nie było.

Przebadany został na zawartość alkoholu, alkomat wykazał, że jest trzeźwy. Na szczęście 18-letnia kobieta nie odniosła większych obrażeń. Policjanci zatrzymali obywatelowi Ukrainy prawo jazdy oraz skierowali wniosek do sądu.

Źródło: Policja Radom