Radom i okolice

Powstanie hospicjum w Radomiu

Od wielu lat istnieje potrzeba budowy stacjonarnego hospicjum w Radomiu. Dotychczas pomoc oraz opiek osobą nieuleczalnie chorym sprawują m.in. wolontariusze Hospicjum Domowego ze Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów. Codziennie sprawują oni opiekę nad dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w ich domach, często dosyć oddalonych od Radomia.

Wiceprezydent miasta, Jerzy Zawodnik informuje o planowanej budowie hospicjum. Placówka będzie znajdować się w budynku przy ulicy Giserskiej w Radomiu.

Ze względu na istniejący harmonogram realizacji inwestycji w szpitalu, na razie nie wiadomo kiedy miniony projekt zostanie zrealizowany.

Do końca wakacji rehabilitacja przy ulicy Giserskiej przeniesiona zostanie do Radomskiego Centrum Rehabilitacji w byłym szpitalu tymczasowym przy ulicy Narutowicza.

W opuszczonym na ten czas budynku przy ulicy Giserskiej przeprowadzony zostanie remont, aby w przyszłości mogło być to moresce dla osób chorych paliatywnie, gdzie, 24-godzinna pomoc jest niezwykle potrzebna.

W sierpniu 2020 r. rozpoczęła się budowa domu hospicyjnego w Sołtykowie pod Radomiem. Hospicjum będzie pierwszą tego typu stacjonarną placówką w regionie.

Źródło: Radio Plus

N.S.