Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Pozaboiskowe wieści od Radomiaka

Pozaboiskowe wieści od Radomiaka. Klub planuje zainwestować m.in w sztuczną inteligencję.

Pozaboiskowe wieści od Radomiaka. Klub planuje zainwestować m.in w sztuczną inteligencję.

Radomiak zakończył sezon przegrywając na wyjeździe z drużyną Pogoni Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla gospodarzy. Finalnie zespół Zielonych zajął 10 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Zajęcie 10 miejsca w tabeli oznacza dla Radomiaka Radom otrzymanie kilkuset tysięcy złotych premii. Portal weszło.com poinformował o niektórych planach rozwoju drużyny oraz o wieściach pozaboiskowych.

W trakcie okresu sparingowego zespół Radomiaka Radom rozegra minimum pięć meczów kontrolnych. Trzy z nich mają być rozegrane przeciwko drużynom pierwszoligowym, raz Zieloni zmierzą się z ligowym przeciwnikiem i raz też spotkają się z zespołem zagranicznym.

Wstępni sparingowi rywale Radomiaka to:

  • GKS Tychy
  • Jagiellonia Białystok
  • Zagłębie Sosnowiec
  • GKS Katowice
  • Atromitos Athinon

Co ciekawe, zespół Radomiaka okres przygotowawczy spędzi między innymi.. pod Warką, w hotelu „Sielanka”. Tam również pojawią się drużyny z Cypru i Grecji.

Constantin Galca, nowy trener Radomiaka Radom zabrał tam zespół na krótki obóz tuż po tym, jak objął posadę i był na tyle zadowolony z tego, co zastał na miejscu, że odrzucił opcję obozów w innych lokalizacjach.

Piłkarze Radomiaka rozpoczną treningi już 19 czerwca 2023 roku. Na 3 lipca zaplanowana jest prezentacja strojów na nowy sezon.  Nieoficjalnie mówi się, że zespół z Radomia zmienia dotychczasowego dostawcę sprzętu „Jomę” na „Adidas”.

Oficjalnie na koszulkach Radomiaka Radom w kolejnym sezonie pojawią się dwaj dotychczasowi sponsorzy „Enea” oraz „Fortuna”.

Radomiak również ma wrócić na stadion przy ulicy Struga 63. Co ciekawe nowy stadion Radomiaka ma być utrzymywany przez klub, a nie przez miejską spółkę.

Warto przypomnieć również, że cały czas trwa budowa bazy treningowej.  Jeśli chodzi o finanse, to Radomiak nadal czeka na pieniądze ze sprzedaży Karola Angielskiego do Sivassporu. Kwota to 650 tysięcy euro do podziału między wszystkie strony.

Radomiak ma w planach również zainwestować w sztuczną inteligencję, którą wykorzystuje „SkillCorner”, dostawca danych trackingowych, chwalący się współpracą z klubami z całego świata. Oznacza to, że sztuczna inteligencja pomoże Radomiakowi dowiedzieć się więcej o umiejętnościach poszczególnych zawodników i ich możliwościach fizycznych oraz motorycznych.

Cele transferowe Radomiaka pozostają niezmienne: Jan Grzesik i Michał Kaput.

Źródło: weszlo.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to