Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Trener Radomiaka: najważniejsze spotkanie dla naszych kibiców

„Dobrze zdajemy sobie sprawę, że jest to najważniejsze spotkanie dla naszych kibiców” – powiedział Maciej Kędziorek, trener piłkarzy Radomiaka przed piątkowym meczem 29. kolejki ekstraklasy z Koroną w Kielcach.

Radomiak zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów i praktycznie zapewnił sobie utrzymanie, choć dla pełnego spokoju konieczne jest zdobycie kilku punktów. W ostatniej kolejce „Zieloni” nie popisali się, przegrywając 2:3 w Łodzi z ŁKS-em.

W tym spotkaniu powrócił problem radomskiego zespołu, czyli brak dyscypliny. Dwie żółte kartki otrzymane przez Rafała Wolskiego sprawiły, że przez ponad pół godziny trzeba było grać w liczebnym osłabieniu.

– Tak nam się ułożył terminarz, że mamy szybko okazje, aby zamazać to niekorzystne wrażenie, które pozostawiliśmy w Łodzi, bo już w piątek zagramy mecz derbowy z Koroną. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że jest to najważniejsze spotkanie dla naszych kibiców, bo gdy jest ogłaszany terminarz, to oni w pierwszej kolejności patrzą, kiedy jest mecz z Koroną. Rozmawialiśmy z zespołem jak to spotkanie jest istotne. Będziemy w stu procentach skoncentrowani, aby pokazać się z jak najlepszej strony

zadeklarował trener Kędziorek.

Korona jest w znacznie trudniejszej sytuacji. Kielczanie, po ostatniej porażce 0:1 z Wartą Poznań spadli na 16. miejsce w tabeli, a to oznacza, że trafili do strefy spadkowej.

– Wiemy dobrze, w jakiej sytuacji znajduje się Korona, jaka presja ciąży na nich. Czeka ich mecz o bardzo dużym ciężarze, biorąc pod uwagę całą otoczkę, i będą bardzo zdeterminowani, ale myślę że my będziemy jeszcze bardziej zdeterminowani i dołożymy do naszej piłkarskiej jakości

podkreślił Kędziorek.

W Kielcach radomianie wciąż będą musieli radzić sobie bez swojego najlepszego napastnika Leonardo Rochy, który dwa tygodnie temu doznał kontuzji stawu skokowego podczas wyjazdowego meczu z Puszczą Niepołomice. Dopiero niedawno, po zejściu opuchlizny, można było zrobić dokładne badania.

– Jest w trochę lepszym stanie niż się spodziewaliśmy na początku. Są szanse, aby jeszcze w tej rundzie zagrał. Na razie trenuje indywidualnie, jest w fazie rehabilitacji

wyjaśnił Kędziorek.

Piątkowy mecz w Kielcach rozpocznie się o godz. 18. W poprzednim spotkaniu tych drużyn był remis 1:1.(PAP)

gw/ krys/