Na czasie Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory samorządowe 2024 Wyróżnione

Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów samorządowych!

Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów samorządowych! Zwyciężył Radosław Witkowski. Artur Standowicz uzyskał większe poparcie, niż zakładały sondaże.

W niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku w Radomiu odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Rywalizację o fotel prezydenta Radomia zwyciężył Radosław Witkowski, na którego, według oficjalnych danych ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, zagłosowało 34 567 osób. To 54,58 proc. ważnych głosów.

– Radomianki i radomianie postawili dziś kropkę nad „i”. Najpierw mieliśmy 15 października i zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, później był 7 kwietnia i wygrana w wyborach do rady miejskiej, a dziś zrobiliśmy trzeci krok. Wygraliśmy i chcemy dalej zmieniać nasze miasto. Wygraliśmy, bo mieliśmy w sobie dużo determinacji i dużo serca do tego, by w dalszym ciągu tworzyć jak najlepsze warunki do życia w naszym mieście. To coś, na co postawiliśmy już w 2014 roku. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim radomiankom i radomianom, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych. Dziękuję wszystkim, w tym również tym, którzy nie zagłosowali na mnie, ale oczywiście szczególnie dziękuję tym, którzy udzielili mi poparcia. Traktuję to jako olbrzymi kredyt zaufania i inspirację do dalszego działania, do dalszej aktywności, do dalszego, wspólnego zmieniania naszego miasta. To jest cel, który sobie postawiłem. Będziemy naszą codzienną ciężką pracą udowadniać, że warto być razem i warto tworzyć radomską wspólnotę samorządową, bo nasze miasto wymaga wspólnego działania nas wszystkich

mówił podczas wieczoru wyborczego prezydent Radosław Witkowski.

Co ciekawe, drugi z kandydatów, Artur Standowicz zdobył więcej głosów niż zakładały sondaże exitpoll, według których powinien uzyskać 39,5 proc. Finalnie, kandydata PiS poparło 45,42 proc. uczestników głosowania.

– Gratuluję panu Witkowskiemu zwycięstwa w wyborach. Dziękuję wszystkim radomianom, którzy mi zaufali i oddali na mnie swój głos! To dla mnie to cały czas wielkie zobowiązanie. Dziękuję wszystkim, którzy przeszli ze mną ciężką drogę kampanii. Zrobiliście kawał dobrej roboty! Dziękuję rodzinie i znajomym za wsparcie. Nie znikam z lokalnej polityki. Mandat radnego będzie maksymalnie wykorzystany

przekazał Artur Standowicz.

W niedzielnym głosowaniu frekwencja w Radomiu wyniosła 41,71 proc.