O tym się mówi Polityka Radom i okolice Wybory 2023

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listy

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś, 2 września, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listy swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Liderem listy w okręgu 17, który obejmuje byłe województwo radomskie, jest Marek Suski. Listę zamknie Robert Bąkiewicz. Znaleźli się na niej też m.in. Andrzej Kosztowniak były Prezydent Radomia, Anna Kwiecień czy pozostali dotychczasowi Posłowie.

Prawo i Sprawiedliwość w całej Polsce dziś prezentuje swoje listy wyborcze. W Radomiu bez zaskoczeń lokomotywą ma być Marek Suski, na drugiej pozycji znalazła się kobieta – Anna Kwiecień, trzeci na liście będzie Europoseł Zbigniew Kuźmiuk, czwarty Radosław Fogiel, a piątkę zamknie były Prezydent Radomia, szef Sejmowej Komisji Finansów Andrzej Kosztowniak. Ostatni będzie Robert Bąkiewicz – były Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Do Senatu z Okręgu 49. wystartuje Stanisław Karczewski, natomiast z 50. Wojciech Skurkiewicz.

Niespodzianką jest brak na liście Minister Anny Moskwy, która w ostatnich miesiącach bardzo aktywnie pracowała w regionie radomskim i w kuluarach słyszało się o możliwości jej startu nawet z 1 miejsca.

Lista PiS prezentuje się następująco:

 1. Marek Suski
 2. Anna Kwiecień
 3. Zbigniew Kuźmiuk
 4. Radosław Fogiel
 5. Andrzej Kosztowniak
 6. Dariusz Bąk
 7. Agnieszka Górska
 8. Artur Standowicz
 9. Krzysztof Wolski
 10. Agnieszka Pasek
 11. Karol Burek
 12. Mariusz Dziuba
 13. Ewa Markowska-Bzducha
 14. Anna Wolszczak
 15. Leszek Margas
 16. Wioletta Grzywacz
 17. Marta Zbrowska
 18. Robert Bąkiewicz

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października.