Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Prof. dr hab. Sławomir Bukowski ponownie Rektorem Uniwersytetu Radomskiego

W czwartek, 14 marca 2024 roku prof. dr hab. Sławomir Ireneusz Bukowski – obecny Rektor radomskiej uczelni, wybrany został Rektorem Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego na kadencję 2024-2028.

Prof. Bukowski był jedynym kandydatem na Rektora Uczelni wskazanym przez Radę Uczelni w dniu 7 marca br. Uzyskał w pierwszej turze głosowania poparcie zdecydowanej większości  Elektorów obecnych i uprawnionych do głosowania (55 głosów za kandydaturą z 58 osób uprawnionych do głosowania). 

Akt stwierdzający wybór na funkcję Rektora Uniwersytetu na kadencję 2024-2028 odczytał i wręczył nowemu Rektorowi Pan dr hab. inż. Konrad Krzysztoszek, prof. URad. – Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej.

List gratulacyjny w imieniu całej wspólnoty akademickiej odczytał Przewodniczący Kolegium Elektorów Uczelni – dr hab. Wojciech Wojtyła, prof. URad.

Rektorowi – Elektowi serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślności w realizacji założonych celów, satysfakcji oraz wytrwałości w pełnieniu tej zaszczytnej, ale i niełatwej funkcji.

Źródło: UM Radom