Na czasie Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Prygiel o pacyfikacji rolników: Dość dzielenia ludzi, dość przemocy wobec obywateli

Robert Prygiel, kandydat na prezydenta Radomia skomentował ostatnie wydarzenia związane z brutalną pacyfikacją protestujących rolników w Warszawie. – W Radomiu chcą przejąć władzę dokładnie ci sami, ludzie, którzy dziś rządzą krajem i wysyłają na rolników policję z pałkami i gazem – przekazał Robert Prygiel.

W ostatnich godzinach informowaliśmy o brutalnych pacyfikacjach rolników strajkujących w Warszawie.

Do sprawy odniósł się kandydat na prezydenta Radomia, Robert Prygiel.

– Jest to dla mnie niewyobrażalne. Nie mogę pojąć po co władza zdecydowała się na użycie przemocy wobec własnych obywateli. Rolnicy manifestują nie dlatego, że nie mają co zrobić ze swoim czasem, ale w obronie tego, co dotyczy nas wszystkich – bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Może zamiast bić, wystarczy posłuchać? Przecież i nasz region jest ściśle związany z produkcją rolną, szczególnie uprawą warzyw i owoców. Zagłębie paprykowe to duma naszego regionu – tym bardziej sprawy te powinny być nam wszystkim bliskie

przekazał za pośrednictwem swojego facebookowego profilu Robert Prygiel.

Kandydat na prezydenta Radomia oczekuje stanowiska w tej sprawie od obecnie rządzącego miastem włodarza.

– Chciałbym się dowiedzieć, co w tej sprawie ma do powiedzenia obecna koalicja, która idzie przejąć nasz Radom? Polska 2050, Koalicja Obywatelska, Lewica? Czy popierają takie działania, bicie ludzi i brak dialogu z naszymi rodakami ze wsi? W Radomiu chcą przejąć władzę dokładnie ci sami, ludzie, którzy dziś rządzą krajem i wysyłają na rolników policję z pałkami i gazem. Gdybym był prezydentem miasta, nigdy bym nie zgodził się na to, na co pozwolił Rafał Trzaskowski! Dzieje się w to bardzo niebezpiecznych czasach, gdzie powinniśmy budować jedność narodową, a nie dzielić ze sobą ludzi. Dosyć dzielenia ludzi, dosyć przemocy wobec własnych obywateli, dosyć zastraszania! Czas na zmiany również w samorządzie

czytamy we wpisie Roberta Prygla.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Robert Prygiel ogłosił swój start w wyborach samorządowych. Kandydat ogłosił również „Drużynę Prygla”.

Wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia. Listy kandydatów na radnych mogą być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 14 marca.