Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Przebudowa wiaduktu na Żeromskiego ruszy niedługo, a kładki nie ma w planach

Już niedługo ruszy przebudowa wiaduktu na Żeromskiego. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że kładki dla pieszych nie ma w planach budowy.

O tym, że wiadukt na Żeromskiego zostanie przebudowany informowaliśmy w marcu, wówczas rozstrzygnięty został przetarg na modernizację.

Rozstrzygnięto przetarg na budowę wiaduktu na ul. Żeromskiego

Nowy wiadukt będzie miał po dwa pasy ruchu w każdą stronę oraz po jednym buspasie. Na górze będą zlokalizowane przystanki komunikacji miejskiej, które umożliwią podróżnym dotarcie autobusami do portu lotniczego i z powrotem.

Z peronu na szczyt nowego obiektu będą prowadziły schody ruchome oraz windy. Po obu stronach przeprawy znajdą się także ciągi pieszo-rowerowe.

Niepokój mieszkańców dzielnicy Dzierzków, rozbudził fakt, że w planach budowy nie przewidziano kładki, umożliwiającej swobodne poruszanie się w tej dzielnicy.

Na początku czerwca ruszą prace przygotowawcze do rozbiórki wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską

Zdaniem Kingi Bogusz, przewodniczącej Rady Miejskiej, władze i radni powinni się nad tym projektem pochylić:

– Każda presja ma sens i myślę że jeszcze nic straconego. Być może ta przeprawa rzeczywiście odwlecze się w czasie i będzie to możliwe. Naprawdę warto jest poruszać ten temat i trzeba mieć to zrozumienie dla mieszkańców – tłumaczy Kinga Bogusz.

Na realizację zadania zwycięski wykonawca ma dwa lata.

Źródło: radioradom.pl