O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Pionkach

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Pionkach odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze.

W poniedziałek, 9 października 2023 roku Komisariat Policji w Pionkach odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Lipowy Zakątek”. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy osoby przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców miasta i gminy Pionek, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Zwiedzający zobaczyli sprzęt jakim dysponuje policja. Największą atrakcją dla dzieci okazało się obejrzenie policyjnego radiowozu. Dzieci uczyły się jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę i ćwiczyły przybieranie postaw na tzw. „żółwia”.

Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zabawy w przedszkolu, w domu oraz podwórku.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami.

Źródło: KMP Radom