Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Przekroczył dopuszczalną prędkość, a później uciekał przed policją [+VIDEO]

Policjanci z radomskiej drogówki po pościgu zatrzymali 20-letniego kierowcę samochodu marki audi, który najpierw przekroczył dopuszczalną prędkość, a później uciekał przed policją.

W sobotę (14.01) około godziny 23 policjanci radomskiej drogówki w ramach współpracy z sąsiednimi jednostkami, zostali skierowani do działań pt. „DRIFT” na teren powiatu zwoleńskiego. Mundurowi w miejscowości Tczów (pow. zwoleński) dokonali pomiaru prędkości pojazdu audi, którego kierowca na obszarze zabudowanym jechał 95 km/h. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, na które on nie reagował.

Groźny wypadek na DK12. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Policjanci podjęli pościg, w trakcie którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry, między innymi wyprzedzał pojazdy, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu dla innych użytkowników drogi. Po kilku minutach udało się zatrzymać „uciekiniera”. Okazało się, że jest nim 20-latek, który uprawnienia posiada od roku.

W pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów. Kierowca był trzeźwy, a nie zatrzymał do się do kontroli, ponieważ jak tłumaczył myślał, że policjanci jadą za kimś innym. W związku z popełnionym przestępstwem i licznymi wykroczeniami 20-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy i skierowany został wniosek o ukaranie do sądu.

Policja przypomina, kto pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia do zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Policja Mazowiecka