Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Radomiak na krańcach świata: Manaslu. Zbliża się spotkanie z radomskim alpinistą 

Zbliża się spotkanie z radomskim alpinistą, Karolem Adamskim. Wydarzenie odbędzie się w „Łaźni”, przy ulicy Żeromskiego 56.

Zbliża się kolejne spotkanie z cyklu „Radomiak na krańcach świata”.  Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 stycznia 2024 r., godz. 17.00, w RKŚTiG „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego 56. Gościem będzie Karol Adamski, radomski alpinista.

Karol Adamski to alpinista, himalaista, podróżnik i przewodnik górski. Posiada ponad 20 lat doświadczenia górskiego, a od ponad 10 lat uczestniczy jako lider wypraw w górach wysokich.

Wielokrotnie zdobywał szczyty: Korony Ziemi Elbrus, Kazbek, Mont Blanc, Kilimandżaro (25 razy), Aconcagua, Chimborazo, Antisana, Cotopaxi czy Matterhorn, Ama Dablam.

Jako pierwszy Polak zdobył szczyt Cayambe – wulkan ekwadorski. Wspinał się na 4 Kontynentach: w Himalajach, Andach, Kaukazie, Alpach, Górach Afryki, Dolomitach, Taurach.

Był również odpowiedzialny za akcję ratunkową w Andach w 2017 roku, gdzie dzięki niemu przeżyli wszyscy uczestnicy wyprawy. Wprowadził na górskie szczyty ponad kilkuset pasjonatów. Działa również charytatywnie promując Polskę oraz rodzinne miasto Radom na całym świecie.