Radom i okolice Sport

Radomiak testuje nowych zawodników

Fot. Facebook / Radomiak

Radomiak testuje nowych zawodników. Kto zasili skład „Zielonych”?

Radomiak Radom przygotowuje się do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy, przeprowadzając zmiany kadrowe. Do tej pory z Radomskiego Klubu Sportowego odeszło trzech piłkarzy:

  • Michał Feliks przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Wieczystej Kraków, beniaminka II ligi. Ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów,
  • Lisandro Semedo również dołączył do Wieczystej Kraków, podpisując dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok,
  • Filip Majchrowicz przeszedł do Górnika Zabrze.

Niepewna jest obecność Tiago Matosa w zespole Zielonych – jego kontrakt kończy się na początku lipca. W środowisku piłkarskim krążą także pogłoski o odejściu Dawida Abramowicza, który ma przejść do Puszczy Niepołomice. Warto jednak przypomnieć, że do klubu dołączył 24-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej, Zié Ouattara.

Celem jest wzmocnienie składu

Aktualnie głównym celem Zielonych jest wzmocnienie składu, zwłaszcza w zakresie pozyskania młodych zawodników oraz bramkarza. Po spełnieniu tych celów klub zamierza skupić się na poszukiwaniach środkowego obrońcy.

Portal weszlo.com poinformował, że w zespole Radomiaka trwają przedsezonowe testy młodych piłkarzy. Warto podkreślić, że klub poszukuje również wzmocnień wśród zawodników posiadających polski paszport. Obecnie pod lupą znajduje się Jan Wyrzykowski, 18-latek z hiszpańskiego Rayo Vallecano, który przybył na rekonesans i testy.

Wyrzykowski grał wcześniej w młodzieżowych drużynach klubu z Madrytu jako obrońca, a jego obecne testy mogą zakończyć się podpisaniem umowy z Radomiakiem Radom.

Co ciekawe, do drużyny Zielonych z dużą dozą prawdopodobieństwa może trafić Radosław Cielemęcki, dotychczasowy reprezentant barw Płockiej Wisły.

Jak wygląda sytuacja z bramkarzem? Portal weszlo.com donosi, że po nieudanym planie A, którym było zatrzymanie Filipa Majchrowicza, „Zieloni” zdecydowali się postawić na młodego bramkarza – Macieja Kikolskiego. Radomiak rozważał także Jakuba Mądrzyka, jednak trenerowi Bruno Baltazarowi bardziej spodobał się bramkarz Legii Warszawa, który dodatkowo zapewni radomianom punkty w systemie Pro Junior. Kikolski będzie rywalizować o miejsce w bramce z Wiktorem Koptasem, a Michał Jerke zostanie wypożyczony.

Z informacji weszlo.com dowiedzieliśmy się również, że Radomiak chce wzmocnić lewą obronę. Trener Baltazar zdecydował się zakończyć współpracę z Dawidem Abramowiczem, który ma przejść do Puszczy Niepołomice. Teraz klub szuka dwóch nowych zawodników na tę pozycję: jednego z zagranicy i młodzieżowca, który będzie z nim rywalizował. 

Oprócz Cezarego Polaka i Bartosza Biedrzyckiego, rozważa się także Marcela Błachewicza. Finanse mogą stanowić problem, dlatego rozważane jest przedłużenie kontraktu z Danielem Pikiem, który może grać na lewej obronie. Klub nadal szuka też stopera.

Źródło: weszlo.com