Radom i okolice Sport

Zié Ouattara pierwszym transferem Radomiaka!

Zié Ouattara pierwszym transferem Radomiaka! 24-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku. To pierwszy transfer Klubu przed nowym sezonem.

Ouattara gra na pozycji prawego obrońcy, ale może występować także jako wahadłowy czy prawy pomocnik. Jest to uniwersalny gracz, dający kilka opcji trenerowi.

Pierwszym klubem w karierze nowego piłkarza Zielonych był rodzimy ASEC Mimosas. Następnie Zié trafił do Portugalii, gdzie m.in. występował w juniorach Vitória SC oraz seniorskich zespołach Vitorii Guimarães, Portimonense i ostatnio UD Leiria.

24-latek ma na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii, a w ostatnim sezonie w barwach Leiry zanotował 37 meczów w lidze i pucharze, strzelając cztery gole oraz dokładając do tego cztery asysty.

Zié Ouattara jest wicemistrzem Afryki do lat 23. Uczestniczył także w Igrzyskach Olimpijskich w 2021 roku, gdzie zagrał m.in. przeciwko Brazylii (0:0, ponad godzinny występ jako defensywny pomocnik).

Gracz ten jest wyceniany przez portal Transfermarkt na 550 tys. €, a z Radomiakiem podpisał 3-letni kontrakt.

Źródło: Radomiak Radom