O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Rajd dla dzieci

„Podaruj dzieciom lepsze życie” to nazwa III Pieszego Rajdu Charytatywnego, jaki odbył się w niedzielę, 12 marca 2023 roku w Puszczy Kozienickiej. Wzięło w nim udział około 400 osób, wydarzenie wsparła między innymi Enea Wytwarzanie.

Nadrzędną ideą tego rajdu była chęć wsparcia czworga Małych Bohaterów oraz ich Rodzin: Kingi Abramczyk, Gabriela Strzelczyka, Oliwiera Popisa oraz Marcela Durki. Głównym organizatorem było stowarzyszenie Morsy Kozienice – Morsjanie. W przedsięwzięcie zaangażowało się też wiele firm, instytucji i osób prywatnych, a całość miało zwieńczenie w niedzielę, 12 marca.

Grupa ponad 400 uczestników, mieszkańców między innymi Kozienic, Radomia, Puław, Chodkowa oraz Suwałk pod okiem przewodników przemaszerowała turystycznymi duktami Puszczy Kozienickiej, od Pomnika Mauzoleum Legionistów Polskich w Żytkowicach do Rezerwatu Przyrody Źródła Królewskie, aby wspólnie i zdrowo spędzić czas, podziwiając urokliwe zakątki Nadleśnictwa Zwoleń oraz Nadleśnictwa Kozienice.

Po przejściu 9 kilometrów uczestnicy dotarli do Królewskich Źródeł, gdzie czekały na nich m.in. kiełbaski, jogurty i słodkie ciastka. Następnie odbyły się licytacje przedmiotów, które organizatorzy otrzymali od partnerów, loteria oraz zbiórka do puszek.

Zebrane pieniądze w kwocie ponad 25 tysięcy złotych oraz dobre słowo, wsparcie podczas rajdu pomoże przywrócić radość w oczach dzieci. Chcielibyśmy podziękować naszemu Koledze z przerębla, człowiekowi instytucji Maciejowi Zającowi – pracownikowi Enei Wytwarzanie, dzięki którego pasji, determinacji i pomysłowości zawdzięczamy przedmiotowe wydarzenie. Dziękujemy również wszystkim Koleżankom i Kolegom z Morsy Kozienice – Morsjanie z Prezesem na czele, Emilem Madejskim. Dziękujemy przede wszystkim Wam – Uczestnikom, że zechcieliście wziąć udział w rajdzie, że podzieliliście się swoim sercem z naszymi Małymi Bohaterami – podsumowali organizatorzy.

Fot. Jerzy Wojtkowski
Źródło: Enea Wytwarzanie