O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rekolekcje w ciągu życia – u jezuitów

Rekolekcje w ciągu życia są nietypowe. Uczestnicy zobowiązani są do rozważania i kontemplacji Słowa Bożego według metody św. Ignacego, w swoim domu. Rekolekcje potrwają od 18 lutego do 18 marca. Można w nich również uczestniczyć tylko przez tydzień, bądź dwa tygodnie. Ich organizatorem jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, która działa przy kościele Świętej Trójcy w Radomiu.

Rekolekcje w ciągu życia będą się odbywały pod hasłem: „Pan jest z tobą”. Osoby, które wezmą w nich udział, będą każdego dnia rozważać, kontemplować i medytować Słowo Boże. Aby rekolekcje te były owocne, potrzebna jest cisza i oderwanie się od swoich codziennych spraw na 30 – 40 min.

Rekolekcje rozpoczną się w najbliższą niedzielę 18 lutego o godz. 17.30 mszą św., która będzie sprawowana w kościele Świętej Trójcy. Po niej w salce przy ul. Tybla odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przeprowadzić medytację Słowa Bożego. Takie spotkania będą się odbywały w kolejne cztery niedziele. Za każdym razem uczestnicy będą otrzymywać potrzebne materiały, czyli przygotowane teksty Pisma Świętego z komentarzami i medytacjami do indywidualnej pracy w ciągu tygodnia.

Nie jest konieczne przepracowanie wszystkich pięciu medytacji. Można ich zrobić mniej. Owocami swoich medytacji można się później podzielić podczas indywidualnego spotkania z kierownikiem duchowym, ojcem jezuitą.

Kolejną propozycją Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego i ojców jezuitów jest zdrapka wielkopostna, polegająca na podjęciu jakiegoś wyrzeczenia, czy działania wobec bliźnich. Można ją będzie nabyć w kościele Świętej Trójcy.

Źródło i foto: radioplus.com.pl