O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Relikwie bł. Ulmów będą wprowadzone do skarżyskiego sanktuarium

Relikwie bł. Ulmów będą wprowadzone do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystość odbędzie się 13 listopada.

Przed uroczystością wprowadzenia relikwii, w niedzielę 12 listopada, ulicami miasta przejdzie procesja zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia. Procesji, która wyruszy z kościoła świętego Józefa do Ostrej Bramy, będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński.

Uroczystościom wniesienia relikwii bł. Rodziny Ulmów do kościoła sanktuaryjnego, która odbędzie się w poniedziałek 13 listopada, będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.   

Z kolei w czwartek 16 listopada, w święto Matki Bożej Ostrobramskiej, w Sanktuarium Maryjnym w Skarżysku-Kamiennej, o godz. 18.00, będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. Do obchodzenia tego święta, wierni przygotowują się nowenną 9-dniową, która rozpoczyna się 7 listopada.

Natomiast od 17 do 22 listopada przypadają w sanktuarium Dni Opieki.

W tym roku przypada 34 rocznica istnienia skarżyskiego sanktuarium, które jest jedyną wierna kopią Ostrej Bramy w Wilnie.  

Decyzję budowy repliki Ostrej Bramy w Skarżysku-Kamiennej podjął pierwszy Biskup Diecezji Radomskiej Edward Materski, który pochodził z Wilna i miał szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia.

Źródło: ekai.pl

Foto: pl.wikipedia.org  /  flickr.com