Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Rondo w Gębarzowie jest niemal gotowe

Rondo w Gębarzowie jest niemal gotowe, jest też około 300 metrowy odcinek nowego asfaltu w stronę Bardzic. Przypomnijmy, że to kolejny etap przebudowy drogi Radom – Gębarzów – Polany. Wartość inwestycji, którą realizuje Powiat Radomski, to około 4,8 miliona złotych.

Droga powiatowa od granic Radomia do Polan ma 15 kilometrów i wiedzie przez gminy Kowala, Skaryszew i Wierzbica. Przypomnijmy, że w 2019 roku Powiat Radomski zrealizował pierwszy etap przebudowy tego ważnego odcinka.

Nowa jezdnia cieszy kierowców od granic Radomia, przez Zenonów do skrzyżowania w Gębarzowie. Teraz właśnie w tej ostatniej miejscowości realizowany jest drugi etap. Tutaj krzyżują się drogi do Kowali, Wierzbicy i Skaryszewa. Powstaje szerokie rondo, które niewątpliwie sprawi, że będzie tutaj bezpieczniej.

– Trwają prace związane z położeniem nawierzchni wokół ronda. Jest już nowy odcinek w stronę Bardzic. W ostatnich dniach są w tym miejscu utrudnienia, dlatego apelujemy do kierowców o cierpliwość

czytamy w komunikacie Powiatu Radomskiego.

Długość z Gębarzowa do Polan to ponad 7,7 kilometra. Jezdnia będzie poszerzona do 7 metrów. Wykonana zostanie również ścieżka rowerowa. Wykonawcą robót jest firma STAR – BUDOWA INWESTYCJE sp. z o.o. – Tychów Stary.

Wartość inwestycji to ponad 4,8 miliona złotych, z czego Powiat Radomski otrzymał dotację w wysokości prawie 2,9 miliona złotych z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.