Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Rozpoczyna się „Ulica teatralna”

W piątek w Radomiu rusza „Ulica teatralna”, w ramach której radomianie będą mogli obejrzeć przedstawienie teatrów ulicznych z całej Polski. W wakacje swoje spektakle prezentować będą w tym mieście artyści z Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Warszawy i Wolimierza.

Przedstawienia będą odbywały się w piątki po zmierzchu, na głównych radomskim placach: pl. Jagiellońskim, na Rynku i przy fontannach na ul. Żeromskiego. Zaplanowano dwa spektakle w lipcu i dwa w sierpniu.

Według organizatorów „Ulica Teatralna” ukaże szeroki zakres możliwości teatrów ulicznych. Będą ognie, maski, szczudlarze i pantomima.

Jako pierwszy, w piątek 5 lipca zaprezentuje się Teatr Klinika Lalek z Wolimierza ze spektaklem „Poemat o Słońcu i Księżycu”. Artyści opisują swój występ jako widowisko wśród płonących mandali ognia, z udziałem dużych lalek i masek, z dużymi, jeżdżącymi instalacjami, grane przez aktorów w niezwykłych maskach, z muzyką Włodzimierza Kiniorskiego”.

19 lipca na placu z fontannami na radomskim deptaku pojawi się Teatr Snów z Gdańska z przedstawieniem „Klasa” inspirowanym opowiadaniami Bruno Schulza. 16 sierpnia teatr Pantomimy Mimo z Warszawy pokaże przedstawienie „Cafe Silencio”, a na zakończenie Ulicy Teatralnej, w piątek 30 sierpnia radomianie zobaczą przedstawienie „Arcadia” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa. (PAP)

ilp/ dki/