Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Rusza III edycja Akademii Przedsiębiorczych Kobiet

Rusza III edycja Akademii Przedsiębiorczych Kobiet. Do rozdysponowania jest pula nagród pieniężnych w wysokości 17.500 dolarów.

Rozpoczęła się rekrutacja do III edycji programu Akademia Przedsiębiorczych Kobiet organizowanego przez American Corner Radom oraz Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce.

– Byliśmy pierwszym w Polsce miastem, w którym Akademia zaczęła działać i jako jedyni możemy uczestniczyć w tym projekcie już trzeci raz. Mamy już doświadczenia i grupę absolwentek, które dzięki stypendiom mogły rozpocząć lub rozwinąć swój biznes. Wszystkie panie, które prowadzą lub zamierzają prowadzić własne firmy zachęcam do udziału w programie

mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.  

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet to program skierowany do pań chcących rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzących taką działalność nie dłużej niż 24 miesiące. Planowane są szkolenia biznesowe, zajęcia dodatkowe, a także liczne wizyty studyjne, zarówno lokalne jak i na terenie całej Polski.

– To priorytetowy program dla Departamentu Stanu. Jest to inicjatywa globalna. Akademia Przedsiębiorczych Kobiet jest realizowana w ponad stu krajach na całym świecie. Radom jest przykładem dla całej Polski. W tej edycji po raz pierwszy będziemy mieli grupy także w Łodzi i w Warszawie. To program, który daje paniom dostęp do szkoleń i dostęp do ekspertów. Panie mogą też korzystać z doświadczeń uczestniczek poprzednich edycji, które już prowadzą własne firmy

mówi Jeanne Gallo Briganti, attache przy Ambasadzie USA w Warszawie.

W tej edycji organizatorzy chcą wpierać działalności w branży tekstylnej, odzieżowej lub kreatywnej, czyli łączącej szeroko pojętą kulturę i sztukę z technologią i przedsiębiorczością. W programie mogą uczestniczyć panie, które ukończyły 18 lat i są zameldowane lub mieszkają w Radomiu lub okolicach (do 50 km od centrum Radomia).

Realizacja projektu zakończy się w kwietniu 2024 roku. Uczestniczki mają szansę zdobyć nagrodę finansową, która pomoże w realizacji planów i marzeń biznesowych. Do rozdysponowania pula nagród pieniężnych w wysokości 17.500 dolarów, a wartość szkolenia dla jednostki organizatorzy szacują na ponad 30.000 złotych.

Regulamin i dokładne informacje na temat profilu uczestniczek można znaleźć na stronie https://tiny.pl/c16fr. Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/c1651.

Zgłoszenia do udziału w programie będą przyjmowane do 2 listopada.

W dwóch dotychczasowych edycjach Akademii Przedsiębiorczych Kobiet w Radomiu wzięło udział 80 pań, a 28 z nich otrzymało granty finansowe.

Źródło: UM Radom