Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Ruszył przetarg na budowę dworca autobusowego w Białobrzegach

Ruszył przetarg na budowę dworca autobusowego w Białobrzegach. Jak będzie wyglądał budynek? Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji.

Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi ogłosił postępowanie przetargowe na budowę dworca autobusowego w Białobrzegach. Postępowanie ogłoszone zostało w trybie zaprojektuj-wybuduj.

Firma, która wygra postępowanie przetargowe będzie miała za zadanie wykonać projekt budowlany dworca autobusowego u zbiegu ulic Mikowskiej i Spacerowej, a następnie go wybudować. Zamawiający wyznaczył okres dwóch lat od dnia podpisania umowy na wybudowanie dworca. Gmina wcześniej opracowała Program funkcjonalno-użytkowy, według którego wykonawca będzie projektował i budował dworzec

poinformował UMiG Białobrzegi.

Budowa dworca powinna rozpocząć się w drugiej połowie bieżącego roku. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2025 roku. Dworzec powstanie u zbiegu ulic Mikowskiej i Spacerowej.

Budynek dworca będzie się składał z poczekalni wraz z zapleczem sanitarnym oraz niewielkiej kawiarni z zapleczem. Przewidywana jest budowa dwóch peronów autobusowych oraz infrastruktury towarzyszącej: drogi dojazdowe, chodniki, ścieżka rowerowa, wiaty przystankowe, zieleń, oświetlenie i monitoring terenu.

Oferty w tym postępowaniu można składać do 15 kwietnia 2024 roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.