Inwestycje Radom i okolice

Ruszyła tegoroczna odsłona Radomskiego Programu Chodnikowego

Ruszyła tegoroczna odsłona Radomskiego Programu Chodnikowego. Już są lub będą w najbliższym czasie wymienione nawierzchnie odcinków trotuarów między innymi w Śródmieściu, a także na Glinicach, Idalinie i Firleju.

Najbardziej widoczny jest remont chodnika przy ulicy Traugutta w Śródmieściu. Ekipy drogowców weszły najpierw na odcinek po południowej stronie jezdni, od ulicy Kopernika do skwerku, nazywanego potocznie placem Małgorzatki.

W dalszej kolejności będzie wymieniana nawierzchnia trotuaru od tegoż skweru do skrzyżowania z ulicą Narutowicza. A gdy oba te odcinki będą już gotowe, drogowcy zajmą się też oczywiście odcinkiem pomiędzy nimi, ponieważ wymaga to tymczasowej zmiany lokalizacji popularnego przystanku autobusowego. Cały nowy chodnik pomiędzy Kopernika a Narutowicza, liczący około 290 metrów długości, ma być gotowy w połowie sierpnia.

Co istotne, to nie koniec prac w tym rejonie, bo w planach jest także remont trotuaru po północnej stronie jezdni, pomiędzy Piłsudskiego a Kopernika.

Kolejne zadania realizowane w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego to trotuary przy odcinkach ulic: Ofiar Firleja (od szkoły podstawowej do posesji nr 22), Długojowskiej (między Kościelną a Odrodzenia, łącznie z pobliskimi odcinkami), Kosowskiej (od Suchej do posesji nr 9), Białej (od alei Grzecznarowskiego do Świerkowej) i Konopnickiej (między Inwalidów Wojennych a Białą). W powyższych lokalizacjach roboty już trwają bądź niebawem się rozpoczną.

Wykonawcami prac są wybrane w przetargach firmy z Radomia. Przy ulicy Traugutta pracuje Zbig-Bet (koszt to około 384 tysiące złotych), przy Ofiar Firleja, Długojowskiej i Kosowskiej – Drogbud (około 421 tysięcy), a przy Konopnickiej oraz Białej – Stagmar (około 125 tysięcy). Łączny koszt zadań przy opisywanych ulicach to około 930 tysięcy złotych.

Źródło: MZDiK