Radom i okolice Społeczeństwo

Są pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej

Są pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej. – To nasz wspólny sukces – mówił Radosław Witkowski, prezydent miasta Radomia.

Po wielu miesiącach oczekiwania, miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego informację, że wniosek o przesunięcie pieniędzy przyznanych Radomiowi w ramach rządowego programu Polski Ład z ulicy Warszawskiej na Wolanowską został zaakceptowany.

– To nasz wspólny sukces. Chcę podziękować wszystkim radomianom, którzy z pełną  determinacją zaangażowali się w akcję wysyłania petycji do premiera Mateusza Morawieckiego o odblokowanie naszych 76 milionów złotych. To z całą pewnością pomogło przełamać ten ewidentnie polityczny opór rządu

mówi prezydent Radosław Witkowski.

Miasto oczekuje teraz na promesę finansowania inwestycji, co umożliwi ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Wolanowskiej: od Kieleckiej do granic miasta. W ramach tego samego zadania zamierzamy też przebudować niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Maratońskiej i Dębowej.

W ten sposób zostanie znacznie usprawniony nie tylko ruch lokalny, ale też dojazd do portu lotniczego na Sadkowie.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ma pełną dokumentację niezbędną do realizacji inwestycji. Ulica Wolanowska będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Powstaną też pobocza oraz ciągi pieszo-rowerowe. Z kolei skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej ma być poszerzone i będzie zamontowana sygnalizacja świetlna.