Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Lotnisko Warszawa-Radom: w połowie miesiąca ruszą rejsy do Larnaki obsługiwane przez Wizz Air

Lotnisko Warszawa-Radom w listopadzie odprawiło blisko 6 tys. pasażerów, a od otwarcia już prawie 100.000. W połowie miesiąca na lotnisku pojawi się nowy przewoźnik – Wizz Air, który obsługiwać będzie loty na Cypr.

Od momentu otwarcia Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło ponad 98.202 tys. pasażerów. To już pięć razy więcej niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu, który według danych ULC w latach 2015-2017 obsłużył 19.5 tys. podróżnych. W październiku z lotniska w Radomiu skorzystało dokładnie 5.839 osób.

Obecnie z radomskiego lotniska raz w tygodniu linie lotnicze Skyline Express obsługują czarterowe loty do Szarm el-Szejk w Egipcie. 13 grudnia przewoźnik niskokosztowy Wizz Air uruchomi połączenia do Larnaki na Cyprze, które realizowane będą dwa razy w tygodniu. Na pokładzie samolotów PLL LOT dwa razy w tygodniu z Radomia polecieć można do Rzymu, a także, do 6 stycznia, do Paryża.

PLL LOT ogłosił już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.