Historia Kultura i rozrywka Polska i świat Społeczeństwo

Sanah nagrała piosenkę do filmu Powstaniec 1863

Sanah nagrała piosenkę do filmu Powstaniec 1863. – Moja kompozycja znalazła się we wspaniałym filmie historycznym – mówi piosenkarka.

Sanah, właściwie Zuzanna Irena Grabowska to polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej nową piosenkę możemy usłyszeć w filmie historycznym pt. Powstaniec 1863.

Pokochałam wiersz „Na grobie rycerz…” Marii Konopnickiej jak tylko przeczytałam go po raz pierwszy. Od razu napisałam do niego melodię, a chwilę później spotkał mnie wielki zaszczyt – moja kompozycja znalazła się we wspaniałym filmie historycznym. Cieszę się, oj bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że utwór wzruszy Was tak bardzo jak mnie

informuje piosenkarka.

Utwór można posłuchać w serwisie YouTube.

Film “Powstaniec 1863” to polski film biograficzny i historyczny, którego akcja rozgrywa się w roku 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu.

Premiera filmu odbędzie się 12 stycznia 2024 roku w Polsce. W filmie występują m.in. Sebastian Fabijański, Ksawery Szlenkier, Cezary Pazura, Wiaczesław Boguszewski, Karolina Szymczak, Olgierd Łukaszewicz, Paweł Beniamin Szymański, Daniel Olbrychski, Eryk Biedunkiewicz, Marcin Kwaśny Lachowicz.

Źródło: Facebook Sanah