Kronika kryminalna Na czasie Radom i okolice Wyróżnione

Seria włamań na Michałowie?

Seria włamań na Michałowie? Mieszkańcy apelują o pomoc.

Ostatnimi czasy na facebookowym profilu zrzeszającym mieszkańców osiedla Michałów możemy natrafić na zdjęcia i informacje dotyczące występujących w okolicy włamań oraz kradzieży.

Pierwsze z ostrzeżeń o niepokojących zdarzeniach na osiedlu prawdopodobnie opublikowała 22 listopada 2022 roku, w sekcji komentarzy, jedna z internautek na profilu “Osiedle Michałów”. Kobieta wówczas poinformowała o włamaniach w bloku przy ulicy Sobieskiego 6, które miały miejsce 21 listopada 2022 roku.

Kolejne doniesienia wystąpiły pięć dni później.

Seria włamania na Michałowie

W sekcji komentarzy wybuchła lawina doniesień o kolejnych blokach, w których również doszło do włamań.

Mieszkańcy osiedla informowali o prawdopodobnych sposobach działania złodziei, jak możemy wywnioskować, włamania zazwyczaj odbywają się w mieszkaniach na parterze, a złodzieje wchodzą do mieszkań balkonem. Pojawiły się również domniemania, że do kradzieży na wyższych piętrach złodzieje używają drona. O tym anonimowo poinformowano na profilu “Osiedle Michałów” 1 grudnia 2022 roku.

Seria włamania na Michałowie
O kolejnych kradzieżach i przełomie w sprawie poinformowano 13 grudnia 2022 roku.

Seria włamania na Michałowie

Niestety, zatrzymanie złodzieja nie zatrzymało kolejnych kradzieży. Pod postem jeden z komentujących mężczyzn poinformował, o kradzieży kół spod jego samochodu załączając zdjęcie.Seria włamania na Michałowie
O nowym włamaniu poinformowano dwa dni temu. Wraz z publikacją ogłoszenia zaczęto snuć teorię o rzekomej grupie obcokrajowców, którzy ostatnimi czasy byli widziani w okolicy, mogących mieć coś wspólnego z tymi zdarzeniami.

Mieszkańcy biją na alarm i proszą policję o zatrzymanie odpowiedzialnych za kradzieże osób.

źródło: Osiedle Michałów