Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Siatka połączeń z lotniska Warszawa-Radom kurczy się

Siatka połączeń z lotniska Warszawa-Radom kurczy się. Z oferty biura podróży ITAKA znika Heraklion, a Anex Tour rezygnuje wcześniej z lotów do Szarm el-Szejk.

Lotnisko Warszawa-Radom w styczniu odprawiło ponad 7 tys. pasażerów. W sumie od początku funkcjonowania, od 27 kwietnia 2023, port obsłużył blisko 113 tys. podróżnych.

Niestety, napływające informacje nie napawają optymizmem. Siatka połączeń radomskiego lotniska zmienia się na niekorzyść pasażerów, a kolejne biura podróży rezygnują ze wczasów z wylotem z Radomia.

Takie działanie wykonało biuro podróży ITAKA.

– Itaka rozesłała do klientów, którzy wykupili wczasy na Krecie maile, w których biuro wskazało, że loty z Radomia do Heraklionu zostały anulowane. Pasażerowie otrzymali możliwość dokonania zmian w rezerwacjach. Podróżni otrzymali możliwość wylotu alternatywnego np. z Lotniska Chopina. Oprócz Warszawy, podróżni mogą polecieć alternatywnie także z Katowic lub Wrocławia

przekazuje portal pasazer.com.

Biuro podróży aktualnie oferuje jeszcze wczasy w Albanii, egipskim Marsa Alam i tureckiej Antalyi.

Do ITAKI dołączyło także biuro podróży Anex Tour, które od kwietnia rezygnuje z lotów z lotniska Warszawa-Radom do Szarm el-Szejk.

Operacje do Egiptu od początku wykonywane są z międzylądowaniem w Katowicach, co prawdopodobnie mogło się przyczynić do tego, że popyt na wczasy na Synaju wśród Radomian jest niski.

PLL LOT ogłosiły już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znajdują się rejsy do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy i Tirany. Z kolei Wizz Air uruchomił sprzedaż biletów na loty do Larnaki w sezonie letnim. Biura podróży udostępniły już możliwość rezerwacji wycieczek m.in. do Grecji, Albanii, Czarnogóry czy Hiszpanii.