Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Szkoła w Chwałowicach została zmodernizowana

Szkoła w Chwałowicach została zmodernizowana. Powstał m.in. nowy łącznik, piękny amfiteatr oraz wyjątkowe miniobserwatorium astronomiczne.

Szkoła w Chwałowicach w ostatnich latach rozwija się błyskawicznie. Władze Powiatu Radomskiego dostrzegły potrzeby i poczyniły starania o kolejne inwestycje. Niedawno zakończono budowę specjalnego łącznika.

– Dla nas to wyjątkowa inwestycja. Łącznik pozwala naszym niepełnosprawnym uczniom spokojnie przemieszczać się między internatem i szkołą. Teraz problemem nie są już żadne bariery, czy pogoda

mówiła Katarzyna Waliwender, wicedyrektor placówki w Chwałowicach.

Tuż obok szkoły błyskawicznie wyrósł Amfiteatr, kryty dachem, ze sceną i kilkudziesięcioma krzesełkami. Powstało świetne miejsce do imprez, przedstawień, warsztatów dla dzieci z Chwałowic. Z edukacyjnego punktu, to świetne miejsce. Nie lada atrakcją dla uczniów będzie miniobserwatorium astronomiczne, jakie powstało i wkrótce będzie działać pełną parą.

– Łącznie na placówkę w Chwałowicach przeznaczyliśmy już około 7 milionów złotych. Budowa amfiteatru, miniobserwatorium astronomicznego i łącznika między budynkami, to spełnienie marzeń społeczności szkolnej. Dwa lata temu bałem się, czy uda się zrealizować te marzenia, ale dzięki wsparciu z rządowego programu Polski Ład jest to możliwe

mówił jeszcze niedawno wtedy Waldemar Trelka, starosta radomski.

W sumie Powiat Radomski przekazał na inwestycje w tej placówce około 4 milionów złotych.

Źródło: Powiat Radomski