O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Tak radomskie lotnisko prezentuje się nocą [+VIDEO]

Do historycznego otwarcia lotniska dzielą nas zaledwie trzy dni. Tak radomskie lotnisko prezentuje się nocą.

Lotnisko w Radomiu jest gotowe na przyjęcie podróżnych. Pierwszy samolot pasażerski wyląduje w czwartek, 27 kwietnia 2023 roku. Będzie to wieczorny lot z Paryża. Następnego dnia samolot LOT zabierze pasażerów do stolicy Francji.

Tak radomskie lotnisko prezentuje się nocą.

Radomskie lotnisko jest przeznaczone głównie dla pasażerów mieszkających w promieniu ok. 100–150 km od Radomia. PPL spodziewa się, że będą z niego korzystać nie tylko mieszkańcy województwa mazowieckiego, ale także ościennych regionów: świętokrzyskiego, lubelskiego czy łódzkiego.

Rego-Bis jest zadowolone z poziomu sprzedaży wakacji z wylotem z Sadkowa

Z myślą o podróżnych dojeżdżających na lotnisko w Radomiu z Warszawy, Polskie Porty Lotnicze uruchamiają specjalne połączenia autobusowe z centrum stolicy.

Na Lotnisko Warszawa-Radom dojedziemy autokarem

Przypomnijmy, że port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze (PPL) i wybudowały je prawie od nowa. Koszt inwestycji to ok. 800 mln zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to