Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

To już pewne! W Iłży powstanie duży zakład produkcyjny niemieckiej firmy

To już pewne! W Iłży powstanie duży zakład produkcyjny niemieckiej firmy. Niebawem ruszy rekrutacja do pracy w nowym zakładzie.

W styczniu informowaliśmy o tym, że w Iłży powstanie powstanie duży zakład produkcyjny niemieckiej firmy GKM Siebtechnik. Przygotowania do inwestycji trwają od 2022 roku.

W czwartek, 4 kwietnia 2024 roku na placu budowy nowego zakładu spotkali się przedstawiciele spółki GKM Siebtechnik Poland – wiceprezes spółki Katarzyna Piątkowska oraz dyrektor do spraw technicznych Lukas Wosnitza, Tomasz Mizera dyrektor zarządzający firmy Łucz-Bud odpowiedzialnej za inwestycję, kierownik kontraktu Marcin Winiarski, a także burmistrz Iłży Przemysław Burek.

W trakcie wydarzenia wmurowano akt erekcyjny. W nowym zakładzie produkcyjnym prace znaleźć ma 50 osób. Rekrutacja ma ruszyć niebawem.

– Już w tym roku rozpocznie się rekrutacja do nowych firm, które będą prowadzić swoje zakłady na terenie strefy ekonomicznej w Iłży! GKM Siebtechnik Poland oraz Magmaster zatrudnią na start łącznie ponad 100 osób!

przekazał burmistrz Iłży, Przemysław Burek.

– To był dla mnie priorytet pozyskać inwestorów do naszej Iłży. Nowe miejsca pracy, nowe wpływy podatkowe do budżetu naszego samorządu. To są konkretne rzeczy, które wpłyną na przyszłość gminy Iłża!

dodał.

Przypomnijmy, że w Iłży zostanie zbudowana hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem socjalno-biurowym oraz miejscami parkingowymi i infrastrukturą. Projektantem jest znana radomska pracownia architektoniczna, WG Studio, specjalizująca się w projektowaniu różnorodnych obiektów przemysłowych, infrastrukturalnych i mieszkaniowych nie tylko w regionie radomskim.

Nowy obiekt powstaje na 4,5-hektarowej działce w iłżeckiej podstrefie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, którą firma nabyła od gminy w lutym ubiegłego roku. Siebtechnik jest producentem przesiewaczy, które znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu, począwszy od spożywczej a skończywszy na budowlanej. Przesiewacze służą do separacji materiałów sypkich na podstawie różnic w wielkości cząstek. GKM Siebtechnik jest światowym liderem w przesiewaniu precyzyjnym i ultraprecyzyjnym, posiadającym 30-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Firma oferuje także profesjonalny serwis urządzeń, zajmując się ich diagnostyką, konserwacją oraz naprawą.

Źródło: echodnia.pl