Radom i okolice Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Tropem Wilczym pobiegli w Jastrzębi, Kozienicach i Skaryszewie [+FOTO]

Fot. Biegiem Radom

Tropem Wilczym pobiegli w Jastrzębi, Kozienicach i Skaryszewie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Jastrzębia

W niedzielę, 25 lutego 2024 roku w Jastrzębi odbył się IX Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie miało na celu m.in. oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzację wiedzy na ten temat.

Uczestnicy wydarzenia mogli pobiec Tropem Wilczym na dystansie 10 km. Chętni na marsz Nordic Walking mieli do przebycia 7 kilometrową trasę, która prowadziła przez drogi leśne. Można było również sprawdzić się na dystansie 1963m, upamiętniającym datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek „Laluś”, „Laleczka”, „Guściowa”.

Start wszystkich biegów i marszu Nordic Walking ulokowany był w Jastrzębi naprzeciwko kościoła, na drodze prowadzącej w kierunku
lasu.

Bieg kończył się na mecie ulokowanej koło boiska sportowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jastrzębi.

Organizatorami biegu byli – Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, Gmina Jastrzębia oraz Fundacja Wolność i Demokracja. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 osób.

– Niespodzianek nie było! Najszybsi na 10 km byli Mateusz Kaczor i Kuba Gałasiewicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

przekazują organizatorzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Skaryszew

W Skaryszewie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym już po raz dziewiąty zorganizowało Stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew. Na wydarzeniu zjawiło się blisko 200 uczestników.

Najpierw odbył się symboliczny bieg na dystansie 1963 metrów. Odśpiewano hymn narodowy, odpalono biało – czerwone flary. Uczestnicy w okolicznościowych koszulkach przemierzyli przez las. Najszybciej tą symboliczną trasę pokonał radomski lekkoatleta, Denis Oraczko. Licznie przystąpiły dzieci, całe rodziny, jak również starosta Waldemar Trelka, czy też Zdzisław Mroczkowski, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Radomskiego.

Sporo biegaczy stawiło się na starcie biegu głównego na dystansie 5 kilometrów. Wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Walczyk przed Rafałem Lewochą i Michałem Kolasztem. Natomiast Wśród pań zwyciężyła Amelia Karolak przed Marcjanną Rolą i Justyną Bocheńską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Kozienice

To samo wydarzenie odbyło się również 3 marca 2024 roku w Kozienicach. W tamtejszym biegu udział wzięło około 100 zawodników. Uczestnicy mogli pobiec na trzech dystansach. Do wyboru był:

  • Bieg na 400m dla najmłodszych
  • Bieg główny na 5km
  • Bieg na 1963m

Na mecie jako pierwsi pojawili się:

1. Marcin Podczasi – 0:17:37
2.Grzegorz Sobczyk – 0:17:46
3.Patryk Łabędź – 0:18:11

Na wydarzeniu można było zobaczyć stoiska IPN, 6MBOT oraz Fabryki Broni. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali ciepłą grochówkę. Paliło się także ognisko.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Fot. Michał Adamczyk / Facebook Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic / Facebook Joanna Kaliszewska / Facebook Biegiem Radom