Inwestycje Radom i okolice

Ukraińska firma Fenix ST otwiera swoją fabrykę w Radomiu

Ukraińska firma Fenix ST, otwiera swoją fabrykę w Radomiu. Dobiega końca modernizacja i przebudowa dawnej hali „Łucznik”.

Kompleksowa modernizacja budynku dawnej fabryki maszyn do szycia Łucznik przy ulicy Tarnobrzeskiej dobiega końca — poinformowała Agencji Rozwoju Przemysłu. Jednym z nowych inwestorów, którzy rozpoczęli tu działalność, jest ukraińska firma Fenix ​​ST zajmująca się głównie produkcją gadżetów i drobnych sprzętów z metalu, w tym akcesoriów kosmetycznych, która powodu wojny na Ukrainie przeniosła produkcję do Radomia.

Prace przebudowy budynku rozpoczęły się pod koniec 2019 roku i mają zakończyć się do końca stycznia 2023 roku. W ramach prac m.in. wymieniono dach i ściany zewnętrzne, a także instalacje wewnątrz budynku. Całkowity koszt modernizacji to 25 mln zł, a całkowita powierzchnia wszystkich budynków to około 38 tys. metrów kwadratowych.

Łącznie Ukraińcy zajmują 7,5 tys. mkw. hal produkcyjnych i 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Obecność Ukraińców sprawiła, że ​​90% wszystkich nowych powierzchni zostało zajętych w kompleksowo wyremontowanych halach, odnowionych biurowcach oraz świeżo wybudowanych biurowcach.

Do tej pory radomska Agencja Rozwoju Przemysłu wydała 14 decyzji i 28 zezwoleń dotyczących wsparcia przedsiębiorców w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestorzy utworzyli i utrzymali ponad 3500 miejsc pracy, a wartość nowych projektów strefowych przekroczyła 1 mld zł.