Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Unidevelopment ukończył kolejny etap inwestycji Osiedle Idea w Radomiu

Unidevelopment SA – polski deweloper mieszkaniowy z ponad 15-letnim doświadczeniem – ukończył budowę inwestycji Osiedle Idea Venus w Radomiu i zgodnie z harmonogramem właśnie rozpoczął przekazywanie mieszkań klientom. Venus to ósmy etap Osiedla Idea – projektu, który łączy funkcje mieszkaniowe z rekreacyjnymi i usługowymi, tym samym idealnie wpisując się w koncepcję 15-minutowego miasta.

  • Unidevelopment uzyskał decyzję udzielającą pozwolenie na użytkowanie inwestycji Osiedle Idea Venus.
  • Obecnie trwa sprzedaż ostatnich wolnych mieszkań inwestycji Osiedle Idea Venus oraz sprzedaż mieszkań w projekcie Osiedle Idea Orion. Do dyspozycji klientów są również dwupoziomowe mieszkania bezczynszowe w inwestycji Osiedle Idea Ogrody.

W 2016 roku Unidevelopment SA nabyła 29-hektarowy grunt w Radomiu i rozpoczęła realizację wieloetapowego, pionierskiego projektu mieszkaniowego – Osiedle Idea. Bogata oferta mieszkań, dostosowana do realiów lokalnego rynku, a także dbałość o zagospodarowanie terenów wokół inwestycji z wykorzystaniem przyrodniczych walorów miejsca, pozwoliły spółce zbudować ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku i przełożyły się na sprzedaż łącznie przeszło pół tysiąca mieszkań.

Unidevelopment konsekwentnie realizuje inwestycję w Radomiu, w której docelowo ma powstać blisko 2 tysiące mieszkań wraz z infrastrukturą rekreacyjną oraz handlowo-usługową. W ramach ukończonego właśnie etapu  Osiedle Idea Venus powstało łącznie 137 ergonomicznych i komfortowych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 27 do 94 m2. Z myślą o wygodzie mieszkańców, inwestycja została wyposażona w komórki lokatorskie, boksy rowerowe, wózkownię, garaże podziemne i parkingi. Dzięki uzyskanej w listopadzie 2023 roku decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie inwestycji Osiedle Idea Venus, Unidevelopment rozpoczął również przekazywanie mieszkań klientom.

W naszej ocenie Radom to miasto z dużym zapotrzebowaniem na nowe inwestycje mieszkaniowe. W odpowiedzi na te potrzeby regularnie uzupełniamy ofertę mieszkań dostępnych w ramach projektu Osiedle Idea. Cieszy nas fakt, że jego kolejne etapy niezmiennie trafiają w oczekiwania mieszkańców poszukujących nowoczesnych budynków, w przyjaznym otoczeniu, z dogodnym dostępem do centrum miasta

mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Obecnie w ofercie na etapie Osiedle Idea Venus pozostało już tylko kilka wolnych mieszkań. Do dyspozycji klientów jest jednak również Inwestycja Osiedle Idea Orion, w której powstaje 167 kolejnych funkcjonalnych lokali o powierzchniach od 34 do 87 m² (od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe).

Zrównoważona zabudowa w praktyce

Wraz z szybkim rozwojem miast, klienci poszukujący wymarzonego M zwracają coraz większą uwagę na dobrą infrastrukturę i bliskość budynków użyteczności publicznej: szkół, przedszkoli, placówek medycznych oraz ośrodków rekreacyjnych i terenów zielonych. Wieloetapowe Osiedle Idea, realizowane przez Unidevelopment, to przykład kompleksowego podejścia do tworzenia zrównoważonej przestrzeni miejskiej. Projekt inwestycji zakłada dostęp do usług potrzebnych w codziennym życiu. Planowane jest również powstanie ogólnodostępnego parku i placu centralnego. Dzięki temu mieszkańcy zyskają wiele możliwości spędzania wspólnie czasu, bez koniczności dojazdu do innych części miasta. Osiedle znajduje się niespełna 3 km od centrum Radomia i w niedalekiej odległości od obwodnicy, która umożliwi mieszkańcom szybki wyjazd z miasta w kierunku Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

Zrównoważony projekt obejmuje również rozwiązania proekologiczne. Przykładowo na wcześniejszych etapach Osiedla Idea, powstał ogród deszczowy, który wspiera retencję wód opadowych i wzbogaca krajobraz dzięki zróżnicowanej roślinności.

Oprócz dużego zainteresowania mieszkaniami w inwestycji równie ważne jest to, że mieszkańcy osiedla tworzą coraz większą i bardziej zgraną społeczność. Świadczy o tym chociażby otwartość na organizowane przez Unidevelopment inicjatywy, takie jak Dzień Sąsiada czy kino letnie, w których  w tym roku mieszkańcy Osiedla Idea oraz ich sąsiedzi licznie brali udział.

Więcej o inwestycji Idea, w tym Osiedle Idea Venus oraz Osiedle Idea Orion, można przeczytać na stronie www.osiedleidea.pl.

***********

Unidevelopment SA jest deweloperem działającym od ponad 15 lat. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, Poznaniu i Radomiu. W 2022 roku spółka rozpoczęła działalność w Gdańsku. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP SA.