Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Uroczystość Złotych Godów za nami! [+FOTO]

Piękna uroczystość Złotych Godów za nami! Prezydent miasta uhonorował medalami pary za długoletnie pożycie małżeńskie.

W poniedziałek, 23 października 2023 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego kolejne pary z Radomia zostały uhonorowane medalami przez prezydenta miasta Radomia, Radosława Witokwskiego za długoletnie pożycie małżeńskie.

– Kolejne piękne rocznice ślubu miałem przyjemność świętować razem z parami, które uhonorowałem medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla młodych jak dbać o wzajemny szacunek i pielęgnować swoją miłość. Życzę Państwu kolejnych jubileuszy!

przekazuje prezydent miasta, Radosław Witkowski.

Co ciekawe, w uroczystości brali udział rodzice legendy radomskiej siatkówki, Roberta Prygla.

Złote gody to okazja do świętowania 50. rocznicy ślubu. Określenie to odnosi się do jubileuszu małżeńskiego, który ma miejsce po upływie pięćdziesięciu lat od dnia zawarcia małżeństwa. To wyjątkowa okazja do uczczenia długotrwałego i udanego związku małżeńskiego. Złote gody są tradycyjnie obchodzone przez parę jubilatów w towarzystwie rodziny, przyjaciół i bliskich. Podczas tego jubileuszu obdarowuje się często parę złotym prezentem, co nawiązuje do symboliki złota jako materiału szlachetnego, trwałego i cennego, co odzwierciedla trwałość i wartość małżeństwa, które przetrwało pięćdziesiąt lat.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Źródło: fot. Facebook Radosław Witkowski