Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

W Radomiu odbędą się protesty rolników. Będą utrudnienia

W piątek (09.02) w Radomiu odbędą się protesty rolników. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ostrzega przed utrudnieniami w ruchu.

W związku z zaplanowanym zgromadzeniem publicznym, w dniu 9 lutego 2024 roku (piątek) od około godziny 10:00 do 16:00 mogą występować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym i w kursowaniu autobusów miejskich w zachodniej części Radomia.

Zgromadzenie w ramach protestu rolników indywidualnych przeciwko pogarszającej się sytuacji ekonomicznej branży rolnej rozpocznie się w punkcie kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego przy ulicy NSZZ Solidarność (u zbiegu z ulicą Olszynową).

Kolumna uczestników zgromadzenia (organizator zapowiada, że będzie to maksymalnie 300 osób) przejedzie ulicami NSZZ Solidarność, Kielecką i Czarnieckiego do ronda Narodowych Sił Zbrojnych, po czym tą samą trasą powróci do miejsca rozpoczęcia protestu, to znaczy do punktu kontrolnego ITD na Koziej Górze.

Podczas trwania zgromadzenia mogą występować znaczne utrudnienia w ruchu kołowym na Koziej Górze, Halinowie, Zamłyniu, Wacynie, Kapturze, Koniówce oraz Michałowie. Może ono ponadto spowodować ewentualne opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 21, 25 i 26. Nie są przewidywane żadne objazdy, chyba że protest przyjmie formę blokady ruchu – wówczas policja może czasowo zamknąć wybrany odcinek.

– Dane o ewentualnych opóźnieniach oraz lokalizacji poszczególnych autobusów miejskich można na bieżąco śledzić na stronie rkm.mzdik.radom.pl albo w bezpłatnej aplikacji myBus. Prosimy pasażerów o uwzględnienie możliwych utrudnień w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej podczas planowania podróży w podanych wyżej godzinach

informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

– Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie trasy przejazdu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i – w miarę możliwości – o omijanie tej części Radomia

przekazuje MZDiK.

Organizatorem tego zgromadzenia, zgłoszonego oficjalnie do Urzędu Miejskiego w Radomiu, jest osoba prywatna

Źródło: MZDiK Radom