Inwestycje Na czasie Polska i świat Społeczeństwo

Narodowcy, Partia Razem, PiS i inne organizacje łączą siły. Ruszyła akcja „Tak dla CPK”

Narodowcy, Partia Razem, Prawo i Sprawiedliwość i inne organizacje łączą siły. Ruszyła akcja „Tak dla CPK”.

Na platformie X obecnie jednym z najpopularniejszych hasztagów jest #TakDlaCPK. Stan na godzinę 11:20 wskazuje, że pod tym hasztagiem opublikowano już blisko 25 tysięcy wpisów.

Co ciekawe, planowana od wielu lat inwestycja połączyła mnóstwo obywateli naszego kraju. Nawet przedstawicieli tych środowisk, które „na ogół są skłócone”.

Użytkownicy platformy masowo zmieniają zdjęcia profilowe na takie opatrzone hasłem poparcia dla budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Takie działanie wykonali m.in. przedstawiciele partii Razem, Narodowców, Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Ośmiu Gwiazdek, a nawet Prawa i Sprawiedliwości.

W przestrzeni medialnej możemy zauważyć również coraz więcej wpisów, komunikatów oraz apeli zachęcających do ponadpartyjnego wspierania kluczowej dla Polski inwestycji.

– Projekt o takim rozmiarze wymaga zaangażowania wielu firm z różnych sektorów, co doprowadzi do powstania tysięcy nowych miejsc zatrudnienia, zarówno w samym porcie, jak i w powiązanych branżach. #TakDlaCPK

czytamy we wpisie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.