Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Radom: Kino samochodowe atrakcją festiwalu Kameralne Lato

Kino samochodowe / Radom

W Radomiu odbędzie się festiwal Kameralne Lato. W programie wydarzenia jest m.in. kino samochodowe.

Już w niedzielę, 7 lipca 2024 roku, w Radomiu odbędzie się kino samochodowe. Wydarzenie to będzie częścią 17. edycji Międzynarodowych Spotkań Filmowych „Kameralne Lato”.

Kino samochodowe rozpocznie się o godzinie 21:45 na parkingu Castorama Radom. Jaki film przygotowano?

– Tym razem w uwielbianym przez widzów kinie samochodowym, które tradycyjnie organizujemy na parkingu Castorama Radom, zobaczymy film „Ścigany” z Harrisonem Fordem i Tommym Lee Jonesem

przekazali organizatorzy.

Przypomnijmy, że Kameralne Lato to festiwal organizowany nieprzerwanie od 2008 roku w Radomiu. W ramach wydarzenia odbywają się 3 konkursy filmowe, szkolenia dla młodej branży filmowej, warsztaty dla rozpoczynających karierę twórców filmowych, imprezy plenerowe oraz liczne wydarzenia towarzyszące.

Festiwal jest rozpoznawalnym wydarzeniem, które każdego roku zdobywa coraz większe grono odbiorców. Celem festiwalu jest szeroko rozumiana promocja wartościowego kina, edukacja filmowa młodzieży oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami młodej branży filmowej.

Kameralne Lato to tygodniowe święto kina, które na stałe osiedliło się w Radomiu, a przede wszystkim w sercach mieszkańców regionu, gości z Polski i zagranicy oraz licznie przybywających na festiwal twórców filmowych.

Z biegiem lat Kameralne Lato przeszło transformację z niewielkiego wydarzenia skupionego głównie na terenie Radomia, do festiwalu o wymiarze międzynarodowym. Wpływ na to miała nie tylko praca i pasja organizatorów, ale także wsparcie lokalnej społeczności, instytucji kultury, władz miasta oraz branży filmowej. W odpowiedzi na ten dynamiczny rozwój organizatorzy podjęli decyzję, że Kameralne Lato przyjmie od 2024 r. formułę międzynarodową.

Źródło: Kameralne Lato