Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

W Radomiu odbędzie się Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

W Radomiu odbędzie się Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 24 marca, o godz. 18:00 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Niezwykłych, artystycznych wrażeń dostarczy melomanom Książek Piano Duo, czyli Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Ignacego Jana Paderewskiego czy Karola Szymanowskiego.

Książek Piano Duo to zespół założony w 2012 roku. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w czasie studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. Wspólnie koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. duet zdobył II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieł Schuberta na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku (Czechy) oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną przyznaną przez Jury Młodych na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. Suzany Szӧrenyi w Bukareszcie (Rumunia).

Koncert w ramach 28. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena jest wydarzeniem niezwykłym na radomskiej mapie muzycznej. Bilety w cenie 20, 18 i 16 zł dostępne w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl

Źródło: UM Radom