Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

W Radomiu powstaną Branżowe Centra Umiejętności?

W Radomiu powstaną Branżowe Centra Umiejętności? O staraniach dotyczących budowy poinformowała wiceprezydent miasta.

Jak informowaliśmy, starosta radomski Waldemar Trelka podpisał list intencyjny w sprawie wspólnego projektu utworzenia Branżowego Centrum Umiejętności w Pionkach.

W Pionkach powstanie Branżowe Centrum Umiejętności

Teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia poinformowała o prowadzonych staraniach dotyczących budowy dwóch branżowych centrów umiejętności w Radomiu.

Prowadzimy starania o utworzenie w mieście dwóch Branżowych Centrów Umiejętności. W sumie w całym kraju ma powstać 120 takich ośrodków kształcenia, szkolenia i egzaminowania. Każde z nich ma kształcić w innej dziedzinie.W konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Edukacji zgłosiliśmy dwa projekty. Wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego chcemy stworzyć Branżowe Centrum Umiejętności specjalizujące się w automatyce przemysłowej, a wspólnie z Zespołem Szkół Budowlanych – centrum kształcące w dziedzinie prac wykończeniowych. Mam nadzieję, że nasze wnioski zostaną zaakceptowane i otrzymamy pieniądze na zakup wyposażenia niezbędnego do uruchomienia dwóch nowych placówek. Mogą się one stać bardzo ważnym elementem naszego systemu szkolnictwa zawodowego, odpowiadającego na wyzwania nowoczesnego rynku pracy. – poinformowała wiceprezydent.

Źródło: Facebook Katarzyna Kalinowska