Inwestycje Radom i okolice

W Radomiu powstanie nowy żłobek

W Radomiu powstanie nowy żłobek. Miasto ogłosiło przetarg.

W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której włodarze miasta ogłosili przetarg na budowę nowego żłobka. W nowej placówce, która powstanie na Michałowie, u zbiegu ulic Piastowskiej i Józefowskiej znaleźć się ma 225 miejsc.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę. Projekt zakłada stworzenie 9 sal zabaw dla dzieci połączonych z sypialniami, a także pełnego zaplecza sanitarnego i kuchennego. Ma też powstać plac zabaw.

– Utworzenie 500 nowych miejsc w żłobkach to jeden z punktów „25 spraw Radosława Witkowskiego”. Chcę w ten sposób ułatwiać rodzicom jak najszybszy powrót na rynek pracy. Przypomnę, że w 2014 roku miejsc w miejskich żłobkach było zaledwie sto. Teraz jest ich już ponad trzysta. To m.in. dzięki budowie dwóch nowych żłobków – przy ul. Michałowskiej i ul. Batalionów Chłopskich. Dzięki planowanej inwestycji liczba miejsc zwiększy się o 225, a oprócz tego, mamy też w planach utworzenie około 70 nowych miejsc w istniejących placówkach. Kolejnym naszym krokiem będzie budowa następnego żłobka. Lokalizacja będzie wynikała z mapy potrzeb

mówił prezydent Radosław Witkowski.

Na oferty w przetargu na budowę żłobka na Michałowie miasto czeka do 9 maja. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na realizację inwestycji miasto przyznane prawie 9 mln zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy.

Źródło: UM Radom