• Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

  W Radomiu powstanie terminal intermodalny

  W Radomiu powstanie terminal intermodalny. Wydano decyzję środowiskową.

  Jak informuje facebookowy profil Klub Miłośników Kolei – Kolej na Radom, na terenie po byłej Elektrociepłowni Radom planowana jest budowa terminala intermodalnego umożliwiajacego przeładunek z transportu szynowego na kołowy.

  W ramach inwestycji powstać ma plac przeładunkowy, a istniejąca bocznica kolejowa ma zostać rozbudowana o 5 torów. Zmodernizowane mają zostać także istniejące 3 tory.

  Wybudowane zostaną budynki socjalno-biurowe, hala logistyczno-magazynowa, a istniejąca hala napraw zostanie rozbudowana. Powstać ma też budynek myjni kontenerów i warsztatu oraz instalacja dla suwnicy kolejowej.

  – Terminal posiadał będzie wjazd z ul. Energetyków oraz dojazd od strony północnej z istniejących dróg wewnętrznych i od strony zachodniej – bocznicą kolejową. Miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych zlokalizowane będą wzdłuż drogi dojazdowej oraz w rejonie bramy (łącznie 22 miejsca dla pojazdów typu ciągnik z naczepą)

  informuje facebookowy profil Klub Miłośników Kolei – Kolej na Radom.

  Terminal ma pracować 24 godziny na dobę.

  Miłośnicy Kolei poinformowali także, że w nowym terminalu odbywać się będzie przeładunek kontenerów z transportu kolejowego na plac terminala (do czasu pobrania przez inny pociąg lub samochód ciężarowy) lub bezpośrednio na środki transportu kołowego, transport kołowy z wybranymi kontenerami do miejsc przeznaczenia, naprawa oraz konserwacja lokomotyw, wagonów, kontenerów, sprzętu i maszyn obsługujących terminal.

  Inwestorem jest TG Park Sp. z.o.o.

  Źródło: Klub Miłośników Kolei – Kolej na Radom