O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

W Skarżysku-Kamiennej obchodzono Dzień Dobra

W Skarżysku-Kamiennej, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia obchodzono Dzień Dobra. Jest to święto patronalne Caritas. Tego dnia wyrażono wdzięczność osobom angażującym się w dzieła miłosierdzia. 

Trwa tydzień miłosierdzia. Towarzyszy mu hasło, którym są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

Przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP bp Szlachetka podkreślił, że Dzień Dobra jest po to „aby bardziej dostrzec, że dobro jest w nas, że dobra jest więcej, że każdy dzień roku zasługuje na to, aby dzielić się dobrem z naszymi bliźnimi”.

W tym roku Dzień Dobra w diecezji radomskiej obchodzono w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Zgromadzonych na spotkaniu modlitewnym przywitał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia ks. Jerzy Karbownik:

– Przed obliczem Matki Bożej Miłosierdzia doświadczamy miłości Chrystusa. – Kontemplujemy ją w czasie codziennej adoracji. Matka Boża prowadzi nas do Jezusa miłosiernego. Jako wspólnota niesiemy wsparcie bezdomnym. To wielka radość, że dzisiaj możemy się uczyć miłości miłosiernej – powiedział ks. Karbownik.

O godz. 15.00 wszyscy zebrani w bazylice modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwu przewodniczył kustosz skarżyskiego sanktuarium ks. prał. Jerzy Karbownik.

Po nabożeństwie bp Marek Solarczyk wygłosił krótką konferencję o Bożym Miłosierdziu:

– Pan Bóg ofiarował nam tak wyjątkowy dar. Poprzez uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, mamy, mieliśmy i będziemy mieli okazję do tego, aby cieszyć się, dziękować, docenić i rozwijać w sobie dar życia z Bogiem. Tajemnica Bożego Miłosierdzia jest wyjątkowym dopowiedzeniem, wypełnieniem tej tajemnicy życia, która jest miłością. Miłosierdzie jako nadzieja na miłość – mówił bp Marek Solarczyk

Radomski biskup życzył wszystkim:

– Niech ten dzień, niech ta modlitwa i to wszystko, co Pan Bóg nam przede wszystkim ofiarowywuje, dzisiaj właśnie się wypełni. Niech będzie również i dla nas okazją do tego, abyśmy – może trochę po ludzku patrząc – w szaleńczy sposób ośmielili się stanąć przed Jezusem i powiedzieć jak święta siostra Faustyna i powiedzieć: „Chcę być też miłosierdziem Twoim” – powiedział radomski biskup M. Solarczyk

Po konferencji wierni prosili Boga w modlitwie wstawienniczej o duchowe odrodzenie Polski, Europy i świata. Polecali także wolontariuszy, podopiecznych, pracowników, przyjaciół oraz wszystkich, którzy wspierają działalność Caritas swoją modlitwą i ofiarą. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem z kaplicy ostrobramskiej.

Druga część uroczystości – artystyczna odbyła się w hali sportowej w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Wystąpił zespół „Guzowianki” i Tomek Kamiński. Zaśpiewała także była podopieczna Centrum Nauki i Zabawy „Bajka” Emilia Baranowska.

Można było również skosztować regionalnych potraw.

Słowa wdzięczności wyraził dyrektor radomskiej Caritas ks. Damian Drabikowski:

– Dziękujemy wszystkim wolontariuszom. Oni mają wiele dobra w swoich sercach. Dzisiaj chcemy pokazać, jak wiele dobra jest obok nas. Dziękujemy księżom, opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas oraz całej rzeszy wolontariuszy za niesienie pomocy i czynienia dobra dla osób potrzebujących – mówił ks. Damian Drabikowski, dyrektor radomskiej Caritas, w rozmowie z Radiem Plus.

 

Źródła: radom.gosc.pl radioplus.com.pl  /  episkopat.pl

Foto: radioplus.com.pl

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to