Radom i okolice

W Skarżysku-Kamiennym policjanci podczas kontroli pojazdu znaleźli narkotyki

Trzech mieszkańców Szydłowca zostało zatrzymanych przez Policję. Wszyscy trafili za kratki, z powodu jazdy pod wpływem narkotyków i posiadania 1,5 kg konopi.

 

W Skarżysku-Kamiennym we wtorek 25 października nad ranem policjanci na ulicy Langiewicza zatrzymali samochód marki audi. W pojeździe było trzech mężczyzn. Kierujący autem 32-latek wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy. Był pobudzony i nerwowy. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik negatywny, natomiast narkotest wykazał wynik pozytywny. W organizmie wykryto obecność marihuany i amfetaminy. Mężczyzna stracił prawo jazdy i została mu pobrana krew do dalszych badań.

Oprócz kierowcy w pojeździe znajdowali się dwóch mężczyzn 30-latek i 36-latek. Kryminalni zabezpieczyli w samochodzie torbę z zawartością półtora kilograma konopi. Wszyscy legitymowani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że jego właścicielem jest najmłodszy z zatrzymanych. Ujawnione rośliny trafiły do laboratorium. Biegli określili, że stanowią narkotyk. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków grozi kara do dwóch lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków można trafić za kratki nawet na dziesięć lat.

Źródło informacji: KPP Skarżysko-Kamienna