Waldemar Dolecki przez następnych pięć lat będzie kierował pracą Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. Prezydent Radosław Witkowski przyjął rekomendację komisji konkursowej i zdecydował o przedłużeniu umowy z dotychczasowym dyrektorem na kolejną kadencję.
– Liczę na kontynuację dobrych działań, które już się dzieją w Amfiteatrze. Myślę, że pan dyrektor jest tego gwarantem
mówi prezydent Radosław Witkowski.
Jak podkreślił włodarz miasta, jednym z kluczowych elementów przedstawionej koncepcji jest większe otwarcie instytucji na młodzież w ramach projektu „Radom dla Młodych”. W planach znajduje się również kontynuacja działań związanych z budową nowego amfiteatru.
– Uważam, że Amfiteatr jest idealnym miejscem do tego, aby integrować i dawać szansę młodym Radomianom na rozwój
zaznaczył prezydent.
Sam Waldemar Dolecki zapowiada rozwój nowych inicjatyw skierowanych do młodych mieszkańców miasta. Jednym z pomysłów jest stworzenie tzw. „młodzieżowni”.
– To miejsce, gdzie młodzi ludzie zamiast przesiadywać na ławkach na Placu Jagiellońskim, mogliby spędzać czas twórczo, aktywizować się wzajemnie, napędzać
podkreśla dyrektor Amfiteatru.
W planach jest również rozwój pracowni nowych mediów o komponent związany ze sztuczną inteligencją oraz organizacja nowego cyklu „Amfiteatr Mistrzów”.
– Moim marzeniem i wyzwaniem jest, żeby za pięć lat móc otworzyć lub przynajmniej być blisko otwarcia nowego amfiteatru
dodaje Waldemar Dolecki.

Waldemar Dolecki kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury Amfiteatr od 2016 roku.
Źródło: UM Radom

