Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Waldemar Dolecki pozostaje dyrektorem Amfiteatru. Przed nim kolejna pięcioletnia kadencja

Waldemar Dolecki przez następnych pięć lat będzie kierował pracą Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. Prezydent Radosław Witkowski przyjął rekomendację komisji konkursowej i zdecydował o przedłużeniu umowy z dotychczasowym dyrektorem na kolejną kadencję.

– Liczę na kontynuację dobrych działań, które już się dzieją w Amfiteatrze. Myślę, że pan dyrektor jest tego gwarantem

mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jak podkreślił włodarz miasta, jednym z kluczowych elementów przedstawionej koncepcji jest większe otwarcie instytucji na młodzież w ramach projektu „Radom dla Młodych”. W planach znajduje się również kontynuacja działań związanych z budową nowego amfiteatru.

– Uważam, że Amfiteatr jest idealnym miejscem do tego, aby integrować i dawać szansę młodym Radomianom na rozwój

zaznaczył prezydent.

Sam Waldemar Dolecki zapowiada rozwój nowych inicjatyw skierowanych do młodych mieszkańców miasta. Jednym z pomysłów jest stworzenie tzw. „młodzieżowni”.

– To miejsce, gdzie młodzi ludzie zamiast przesiadywać na ławkach na Placu Jagiellońskim, mogliby spędzać czas twórczo, aktywizować się wzajemnie, napędzać

podkreśla dyrektor Amfiteatru.

W planach jest również rozwój pracowni nowych mediów o komponent związany ze sztuczną inteligencją oraz organizacja nowego cyklu „Amfiteatr Mistrzów”.

– Moim marzeniem i wyzwaniem jest, żeby za pięć lat móc otworzyć lub przynajmniej być blisko otwarcia nowego amfiteatru

dodaje Waldemar Dolecki.

Waldemar Dolecki kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury Amfiteatr od 2016 roku.

Źródło: UM Radom