Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Warianty tras linii kolejowych CPK dla Wierzbicy i Skaryszewa

Centralny Port Komunikacyjny zaproponował warianty tras linii kolejowych dla Skaryszewa i Wierzbicy. Jak wyglądają? 

Nie tak dawno informowaliśmy, Centralny Port Komunikacyjny ma w planach utworzyć linię kolejową nr.84 Radom-Iłża-Kunów, która przybliży mieszkańców z Bieszczadami.

CPK planuje utworzyć nową linię kolejową Radom-Iłża-Kunów

Teraz gminy Skaryszew oraz Wierzbica poinformowały o wariantach linii kolejowych które mają zostać wybudowane w ramach programu Centralny Port Komunikacyjny. Oto jak będą wyglądać.

Skaryszew

– Przedstawiamy Państwu warianty linii kolejowej zaproponowane przez Centralny Port Komunikacyjny przebiegające przez tereny Miasto i Gmina Skaryszew. Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z przebiegiem tych tras – czytamy na profilu facebookowym Skaryszewa.

Co ciekawe, mieszkańcy od opublikowania informacji o wariancie trasy kolejowej mają tylko trzy dni na zgłoszenie ewentualnych uwag i sugestii na ten temat.

Ewentualne uwagi i sugestie na ten temat prosimy zgłaszać do 09 lutego, 2023 r. do godz. 14.00 w formie pisemnej do Urzędu Miasta i Gminy w Skaryszewie – dodano.

Centralny Port Komunikacyjny zaproponował warianty tras linii kolejowych dla Skaryszewa i Wierzbicy. Jak wyglądają?

Wierzbica

– Szanowni Mieszkańcy, Centralny Port Komunikacyjny wraz z firmą projektową Databout Sp. z o.o. przedstawił warianty linii kolejowej przebiegające przez tereny Gminy Wierzbica. Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z przebiegiem tych tras. Ewentualne uwagi i sugestie na ten temat prosimy zgłaszać do 09 lutego, 2023r. do godz. 14.00 w formie pisemnej do Urzędu Gminy w Wierzbicy – informuje UG w Wierzbicy.

Centralny Port Komunikacyjny zaproponował warianty tras linii kolejowych dla Skaryszewa i Wierzbicy. Jak wyglądają?

Jak poinformował Urząd Gminy Mirzec w trakcie ostatnich obrad związanych z omówieniem wariantów przebiegu linii kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego na odcinku Radom – Iłża – Kunów, które odbyły się w piątek 3 lutego, Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn ponownie zwrócił się z prośbą do Spółki Centralny Port Komunikacyjny – w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych – o wykreślenie gminy Mirzec z wariantowej koncepcji w ramach Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Źródło: UM Wierzbica / Skaryszew