Radom i okolice Sport

Ważne zwycięstwo Radomiaka!

W poniedziałkowy wieczór, 24 października w Gliwicach Radomiak Radom rywalizował z miejscowym Piastem. Piłkarze Mariusza Lewandowskiego wygrali to spotkanie 2:1 po bramkach Luisa Machado i Roberto Alvesa.

Radomiak przystępował do tego meczu ponowie osłabiony. W składzie Zielonych zabrakło Thabo Cele i Daniela Pika, których nie zobaczymy najprawdopodobniej do końca rundy jesiennej. Za kartki natomiast pauzował Raphael Rossi.

Radomiak wyszedł na prowadzenie po świetnym strzale z dystansu Luisa Machado. Chwilę później jednak Piast doprowadził do wyrównania. Do przerwy więc na tablicy wyników widniał rezultat remisowy.

W drugiej połowy obie ekipy miały szansę na zdobycie gola. Jednak to Radomiak przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ponownie strzałem z dystansu, tym razem Roberto Alves pokonał bramkarza gospodarzy. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z graczy Piasta myląc golkipera.

W następnej kolejce Radomiak rozegra swoje spotkanie ponownie w poniedziałek. Tym razem piłkarze Mariusza Lewandowskiego zmierzą się z Wartą Poznań. Pierwszy gwizdek w tym meczu o godzinie 19.00

Foto.: RKS Radomiak Radom