Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Wiadukt na ul. Żeromskiego. MZDiK musi ponownie zbadać i ocenić oferty

Wiadukt na ul. Żeromskiego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu musi ponownie zbadać oferty, które wpłynęły do przetargu.

Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej zamawiający, czyli Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, musi obecnie ponownie zbadać oraz ocenić oferty. Przekazane będzie wezwanie do kolejnego wykonawcy (z najwyższą oceną punktową), to znaczy do firmy Trakcja S.A. o złożenie dokumentów na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i niepodleganie wykluczeniu. Na ich uzupełnienie będzie 10 dni. Weryfikacja dokumentów potrwa około dwóch tygodni. Aby postępowanie mogło zostać rozstrzygnięte, muszą być także zabezpieczone dodatkowe pieniądze ze strony PKP.

Jak informuje MZDiK, oferta firmy Trakcja S.A. była korzystniejsza w części drogowej, czyli finansowanej przez miasto. Więcej musieliby natomiast dołożyć kolejarze na swoją część, związaną z budową przystanku PKP Radom Wschodni.

MZDiK czeka teraz na pisemne uzasadnienie decyzji Krajowej Izby Odwoławczej. Uczestnikom postępowania przysługuje teraz możliwość wniesienia skargi do sądu.

Źródło: MZDiK