Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Wicemistrzostwo Świata dla Orkiestry Grandioso [+FOTO]

Wicemistrzostwo Świata dla Orkiestry Grandioso. Za nami Mistrzostwa Świata Orkiestr Dętych organizacji WAMSB.

W dniach 27-30 czerwca 2024 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Orkiestr Dętych organizacji WAMSB (Światowy Związek Orkiestr Marszowych) w Rastede, Niemczech. Tegoroczne zawody zgromadziły 75 orkiestr z 7 państw.

Orkiestra Grandioso brała udział w 4 konkurencjach, osiągając następujące wyniki:

  • W Paradzie Ulicznej zajęła 2. miejsce i zdobyła Wicemistrzostwo Świata oraz Złoty Medal, uzyskując 88,792 pkt (wzięło udział 19 zespołów).
  • W konkurencji Show – Musztra Paradna zajęła 5. miejsce, zdobywając Złoty Medal z wynikiem 88,306 pkt (wzięło udział 23 zespoły).
  • W koncercie w najwyższej klasie trudności zajęła 2. miejsce i zdobyła Złoty Medal, osiągając wynik 89,75 pkt (wzięło udział 26 zespołów).
  • W konkurencji Przemarsz w kategorii Orkiestr Dętych zajęła 3. miejsce, zdobywając Złoty Medal z wynikiem 86,667 pkt (wzięło udział 33 zespoły).

Orkiestra Grandioso pojechała na mistrzostwa w 88 osobowym składzie. 5. miejsce w Show to powtórzenie najlepszego miejsca z Mistrzostw  Świata w 2010 roku.

– Pierwszy raz jednak przywozimy ze sobą 5 złotych medali (cztery za finały i jeden za kwalifikacje). Pierwszy raz jesteśmy Wicemistrzami Świata! 

przekazała orkiestra Grandioso.

Mistrzostwa w 2024 roku odbyły się w Europie, natomiast w latach następnych planowane są zawody w Indonezji i Meksyku.

Źródło: Autor Zdjęć Agnieszka Dąbrowska – MDK Radom