Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości Wyróżnione Zdjęcia

Wielka Parada Orkiestr przeszła ulicami Radomia [+FOTO]

W sobotę, 6 lipca w Radomiu rozpoczęły się III Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych.

W Mistrzostwach biorą udział orkiestry z całego kraju, tj.: Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecku, Gminna Orkiestra Dęta w Ciasnej, Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej, Helicopters Brass Orchestra Świdnik, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Elektryk” Nowa Sól, Orkiestra Dęta Allegretto z Rogoźnika, Orkiestra Kamiliańska Tarnowskie Góry, Orkiestra Mali Kamilianie Tarnowskie Góry, Orkiestra Red Swing Low Gryfice, Rymanowska Orkiestra Dęta.  Radom reprezentują Orkiestra Grandioso oraz Małe Grandioso.  

W sobotę, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbyły się przesłuchania konkursowe.

Punktem kulminacyjnym tego dnia była popołudniowa Wielka Parada Orkiestr, która przeszła ulicami Żeromskiego i Focha na plac Jagielloński. Wielu mieszkańców Radomia oglądało wyjątkowe popisy gry i choreografii orkiestr. Na placu Jagiellońskim nastąpiło oficjalne otwarcie mistrzostw.

Ciąg dalszy rywalizacji na Otwartych Mistrzostwach Polski Orkiestr Dętych zaplanowano na niedzielę. Orkiestry będą prezentowały przemarsze i parady na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9. Zmagania rozpoczną się o godz. 11:30 a ogłoszenie wyników odbędzie się o godz. 17:00. Bilety wstępu w cenie 5 zł będą dostępne na miejscu.